Okna pcv Olsztyn

Dominacja okien PCV

Materiał z którego obecnie stworzone są okna które mamy w znacznej większości w swoich domach to PCV. Popularne plastiki praktycznie w 100% wyparły już konstrukcje z drewna. Które są niemniej jednak największe plusy jakie okna pcv posiadają nad starymi, porządnymi drewnianymi ramami.
Pierwszą a przy tym najważniejszą właściwością jest odporność na warunki atmosferyczne. Oknom plastikowym niestraszne są deszcz lub śnieg. Plastik wszakże nie spróchnieje. Nie potrzebujemy się martwić o design naszych okien po zimie. Farba, która jest na oknach plastikowych nie odłupuje się w ten sposób co na oknach drewnianych, dlatego, że budowa pod nią zostaje zachowana. Oczywiście, jeżeli zastosujemy farbę do tego nieprzeznaczoną z trudem zagwarantować, że okna po roku czy też dwóch zostaną w idealnej kondycji. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, nie sposób oprócz ram nie uwzględnić też szyb, które są obecnie montowane w oknach. Okna PCV posiadają często 2 albo 3 szyby ułożone bardzo blisko siebie. Ażeby zatrzymać dobrą temperaturę w pomieszczeniu w oknach drewnianych także decydowano się na ten zabieg, niemniej jednak przerwy były dużo większe, a szyby znacznie słabsze. W wielu przypadkach można było odnotować na nich niepozorne pęknięcia, które po czasie owocowały koniecznością wymiany szyby.
Jeżeli zastosujemy okna PCV zaoszczędzimy również w dużej mierze na ogrzewaniu. Ten model jest o wiele szczelniejszy od okien drewnianych. Nie potrzebujemy wykorzystywać ponadprogramowego uszczelnienia ram, by nie czuć hulającego po domu wiatru.
Jedyną ułomnością tych okien jest cena jaką trzeba ofiarować na wymianę. Wymiana okna wiąże się z wymianą ramy, a po wielokroć również z kuciem w ścianie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.