Wentylatory dachowe Rzeszów

Czy wentylacja grawitacyjna to już przeszłość?

Niewątpliwie, wentylacja jest niezbędnym detalem zapewnienia wygodnego środowiska w lokalu mieszkaniowym a także użytkowym. W tej publikacji konkretnie wyłuszczono najważniejsze trendy w branży na rok 2018 z punktu widzenia fachowca-praktyka.
   W czasach kiedy dorastałem wyłącznym elementem odpowiedzialnym za wentylację była dziura w dachu nad miejscem w którym na klepisku było palenisko. Po pewnym czasie przyszła era otwieranych okien, kanałów wentylacyjnych a w dodatku rekuperatorów. Najświeższym krzykiem mody jest właśnie wentylacja mechaniczna. Ma ona cykl zalet, niemniej jednak niestety ma też pewne wady. Najistotniejsze by wszystko dokładnie przemyśleć, tak by minusy nie zastawiły nam plusów jak to mawiał pewien działacz sportowy w znanym filmie.
   Nieodpartą wadą tego rozwiązania jest cena zakupu drogich elementów takich jak wentylatory dachowe są nieodłącznym elementem wentylacji mechanicznej. Dzięki takiej wentylacji lokale są lepiej natlenianie niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz a także od kierunku wiatru. Umożliwia to na umiejscawianie naszych inwestycji budowlanych w dowolnym miejscu a przy tym nie zmusza do lokowania otworów okiennych tylko i wyłącznie w kierunku wiatru. Dzięki temu będziemy mogli przykładowo mieć okna zorientowane w kierunku południowo-wschodnim na działce która jest bezwietrzna, a równocześnie uniknąć zagrzybienia w mieszkaniu. 
   Wybierając właściwy wentylator dachowy należałoby zwrócić uwagę na towary, z jakich został dokonany, cenę, efektywność energetyczną a także na certyfikat instytutu ITB.


Możliwość komentowania jest wyłączona.